MENU

Plener ślubny -17 Wyjątkowych miejsc

Najciekawsze miejsca na plenerową sesję ślubną

Plener ślubny- zdjęcia z niego mają być przede wszystkim pamiątką dla małżonków. Doskonałym uzupełnieniem reportażu z uroczystości zaślubin oraz przyjęcia weselnego, jest sesja wykonana w plenerze. O ile fotografie wykonywane w trakcie samych wydarzeń mają za zadanie uwiecznić najważniejsze chwile oraz związane z nimi emocje, tak już sesja, to czas, aby uczucie między dwojgiem ludzi wyszło na pierwszy plan. Dlatego zawsze, gdy omawiamy z narzeczonymi plan na wykonywanie zdjęć, zachęcam do tego, by zdecydować się również na zdjęcia robione po uroczystość, w pięknym plenerze. Mam swoje ulubione miejsca, które w zależności od charakteru są idealnym tłem, korespondującym z tym, jaką stylistykę chcę uzyskać podczas pleneru ślubnego.

Mój osobisty ranking najciekawszych miejsc na plener ślubny 

1. Sesja na bieszczadzkich połoninach

Bieszczady, to unikalne górskie pasmo. Trawiaste zbocza, na których hula wiatr są malowniczym tłem, na którym para młoda prezentuje się doskonale. Naturalne warunki i duże przestrzenie pozwalają na wykonie zdjęć w ruchu. Sesja w świetle zachodzącego słońca daje niebywałą paletę kolorystyczną, eksponując jasny kolor sukni panny młodej. 

2. Sesja w Tatrach

Ostra grań i zapierająca dech w piersiach tatrzańska przyroda stanowi doskonały kontrast do eleganckiego wyglądu młodej pary. Samo dotarcie w plener w sukni ślubnej, to przygoda, którą warto przeżyć. 

3. Zamek w Krasiczynie i okoliczny park

Renesansowy zamek i park z imponującymi drzewami, to dokonała sceneria do zdjęć. Wybierając tę lokalizację macie gwarancję, że zdjęcia będą bardzo klimatyczne i różnorodne. Zamkowe mury i cień starodawnych drzew dają możliwość nieskończenie wielu ciekawych kadrów. 

4. Zamek w Łańcucie 

Miejsce to charakteryzuje się dworskim przepychem, jest więc idealne dla osób, które chcą na zdjęciach uchwycić elegancki klimat. Okoliczny park kryje wiele zakamarków idealnych do zaaranżowania intymnych chwil we dwoje. 

5. Wodospad na Wisłoczku

Każdy wodospad to cud przyrody, a ten w Wisłoczku jest wręcz stworzony do robienia zdjęć. To dobre tło do romantycznej sesji, która ukazuje zarówno piękno przyrody, jak i uczucie łączące nowożeńców. 

6. Arboretum Bolestrzyce

Sesja wśród bujnej przyrody, jaka porasta arboretum, to zawsze doskonały pomysł. Różnorodność tego miejsca pozwala na stworzenie kadrów zarówno wśród swojskich, romantycznych kwiatów, jak i egzotycznej roślinności. W takich warunkach można uzyskać sielski, ale też nieco tajemniczy klimat. Para przechadzając się wśród alejek, będzie czuć się swobodnie, ponieważ miejsce, to rzadko jest zatłoczone. 

7. Skansen w Kolbuszowej

To propozycja dla wielbicieli folkowych klimatów i osób organizujących rustykalne wesela. Panna młoda z wiankiem z polnych kwiatów na głowie, w zwiewnej sukience, nie mogłaby sobie wyobrazić lepszego miejsca na plener niż skansen w Kolbuszowej. 

8. Góra Zborów

Połączenie wapiennych skał i zielonej roślinności, wyeksponowanych na tle błękitnego nieba spodoba się z pewnością wielu parą. To alternatywa dla popularnych sesji wykonywanych w Tatrach, która zadowoli miłośników górskiego klimatu. Formacje skalne sprawiają, że można zagubić się ich labiryntach i jednocześnie uzyskać bardzo ciekawych efekt na zdjęciach. 

9. Sesja nad jeziorem 

Praktycznie każdy zbiornik wodny, to automatycznie gwarancja, że zdjęcia wyjdą ciekawie. Inaczej gra tam światło, a połączenie tafli i błękitu nieba pięknie gra, jako tło do stroju państwa młodych. Jeśli chcecie iść w kierunku dosyć uniwersalnego, ale nadal bardzo estetycznego tematu, to okoliczne jezioro zawsze będzie dobrym wyborem. 

10. Sesja w rustykalnej stodole

Popularność sielskich wesel zachęca do tego, aby poszukiwać miejsc, które podkreślają klimat tego typu uroczystości. Stodoła, to idealne miejsce, aby zrobić w nim ślubne zdjęcia. Drewniane deski, siano i swojskość potrafią wyczarować niebywały klimat. 

11. Rezerwat Prządki

Ten rezerwat, to absolutnie wyjątkowe miejsce. Wśród kamiennych ostańców, smukłych drzew oraz wyeksponowanych korzeni można poczuć się małą cząstką otaczającego świata. Plener ten daje możliwość, aby wykorzystać kontrast między subtelnością młodej pary a momentalnością przyrody. 

12. Starówka w Sandomierzu

Miejski bruk i urocze kamieniczki, to także ciekawy pomysł na plener ślubny. Fasady budynków, boczne uliczki i błądząca wśród tej scenerii młoda para, to kadry, których nie da się zapomnieć. 

13. Sesja w sadzie

Zdjęcia wykonane z sadzie, w którym aktualnie kwitną drzewa lub dojrzewają owoce, to pomysł na romantyczny i jednocześnie radosnych charakter zdjęć. Para młoda może być fotografowana zza gęstych liści, co nadaje nieco tajemniczego i intymnego charakteru. 

14. Sesja w szklarni

Konstrukcja szklarni będąca mieszanką przeszkolonych elementów i wdzierających się między nie fragmentów roślin pozwala stworzyć bajkową scenerię. Takie otoczenie jest jednocześnie nieoczywiste i romantyczne. 

15. Sesja w słonecznikach 

Plenerowa sesja ślubna, to czas relaksu dla młodej pary, po stresującym czasie przygotowań i samej uroczystości. To chwila, aby pobyć z sobą w pięknych okolicznościach i stworzyć zdjęciową pamiątkę, która zostanie z Wami na długie lata. 

16. Szczyrbskie Jezioro — Tatry słowackie 

Mimo że sesje nad Morskim Okiem, to jeden z topowych ślubnych plenerów, ja namawiam do nieco innej scenerii. Po słowackiej stronie Tatr kryje się urokliwe Szczyrbsie jezioro. Połączenie tafli wody, z ostrą granią tamtejszych szczytów, to idealne tło do stworzenia przepięknych kadrów. 

17. Zagraniczna sesja ślubna — Chorwacja 

A może by tak połączyć podróż poślubną z plenerową sesją? To propozycja dla par, które chcą mieć niebywałą pamiątkę. Zapierające dech w piersiach kadry, wakacyjny klimat, nonszalancja i wszechobecna miłość — czego chcieć więcej? 

Kwitnące słoneczniki zawsze zwracają uwagę. To kwintesencja lata i typowo polski klimat. W tle zachodzącego słońca ich barwy prezentują się niebywale. Polecam wszystkim parą, które chcą mieć sesję w dosyć klasycznym, ale także pięknym otoczeniu. 

Zobacz inne poradniki ślubne które przygotowałem dla Ciebie:

CLOSE