MENU

INSPIRACJE ŚLUBNE – 8 cennych wskazówek

Inspiracje ślubne – zobacz garść porad i inspiracji

Organizacja ślubu i wesela obecnie zazwyczaj wiąże się z poszukiwaniem wielu inspiracji. Jak udekorować kościół? Które kwiaty będą najlepsze? Jaki samochód do ślubu i jak ozdobiony najlepiej wygląda na zdjęciach? Jako fotograf ślubny widzę najczęściej efekt końcowy wszystkich przygotowywań, dlatego chcę podzielić się z Wami wyjątkowymi inspiracjami. Może uda Wam się dopasować z tego coś do Waszego ślubu i wesela.

Bukiet ślubny – wizytówka panny młodej

Współczesne bukiety ślubne mogą mieć naprawdę różną kolorystykę. Moda na konkretne kwiaty przychodzi i odchodzi, długo jeżeli miałbym Wam coś doradzić, to powiem tak: kierujcie się własnym gustem i tym, co sami uznajecie za zgodne z Wami. Bukiet panny młodej może odzwierciedlać jej charakter lub… waszą miłość. Jest burzliwa, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i niespokojna jak energetyczne kwiaty czy może spokojna, stonowana, pastelowa i różana?

Dekoracje w kościele: wystrój, który zapamiętacie na długo

Z reguły dobrze jest jeżeli ustrojenie kościoła jest spójne ze stylem, w jakim jest on zbudowany. Zabytkowe kościoły w Polsce są zazwyczaj tak piękne, że nie potrzebują zbyt wielu zdobień, ale np. biały dywan czy tiul przyczepiony do ławek może ciekawie prezentować się na zdjęciach. Państwo młodzi często też decydują się na lampiony. Przed przystąpieniem do dekoracji warto te kwestie ustalić z miejscowym proboszczem.

Ozdoby na stołach weselnych – nie tylko kwiaty

Dekoracje umieszczone na stołach weselnych wiele osób ogranicza do kwiatów, ale obecnie często pojawiają się również zielone rośliny i świece. Taki klimat jest naprawdę romantyczny i ciekawie prezentuje się na zdjęciach. Wiele tutaj jednak zależy od Waszych indywidualnych preferencji i gustów. Weźcie pod uwagę Wasz motyw przewodni i kolory, które lubicie.

Słodki stół i tort weselny, czyli coś dla prawdziwych łasuchów

Obecnie słodki stół na weselach stanowi sam w sobie prawdziwą ozdobę i dekorację sali weselnej. Małe, piękne i co ważne – słodkie rękodzieła, które tworzą cukiernie dla państwa młodych zapierają dech w piersiach i prezentują się naprawdę znakomicie. Podobnie bywa z tortami ślubnymi – wyglądają tak, że chyba każdy ma już ochotę, aby dostać swój kawałek. Kolorowy lukier, owocowe dekoracje i czekolada – oto połączenia, które najbardziej przykuły moją uwagę.

Czym do ślubu, czyli samochód udekorowany jak należy

Państwo młodzi wybierają różne marki samochodów – jedni wolą te klasyczne, inni bardziej nowoczesne i luksusowe, a jeszcze inni – dekorują własne auta, którymi przemieszczają się na co dzień. Kolory bywają różne – od kremów i bieli, przez słodkie pastele, po czerń i ciemny granat. Państwo młodzi często stawiają na minimalistyczne dekoracje – wstążeczki przy klamkach, ozdobne tablice rejestracyjne lub delikatny akcent kwiatowy na masce.

Dekoracje sali weselnej – mix możliwości

Samodzielne dekorowanie Sali weselnej to dla wielu osób dość spore wyzwanie, ale obecnie na rynku jest multum możliwości w tym zakresie. Ostatnio szczególnie popularne są duże LED-owe napisy „LOVE” (lub po polsku: „MIŁOŚĆ”), które cudownie wyglądają na pamiątkowych zdjęciach. Ciekawym pomysłem na oryginalną i mocno spersonalizowaną dekorację będzie umieszczenie na sali weselnej Waszych zdjęć z sesji narzeczeńskiej.

Inspiracje na sesję ślubną: kiedy będzie najlepiej?

Sesja ślubna to wydarzenie, na którym zależy wielu parom młodym, ale opinie na temat tego kiedy właściwie jest najlepszy czas na spędzenie czasu z fotografem jest mocno podzielony. Jedni uważają, że szybka sesja w dniu ślubu to idealne rozwiązanie, ponieważ młodym nadal towarzyszą silne emocje, a inni twierdzą, że zarezerwowanie zupełnie innego dnia już po weselu będzie lepsze. Niezależnie od tego, co Wy wybierzecie, jestem do Waszej dyspozycji.

Sprawdź Moją ofertę fotografii ślubnej

Zobacz Inne Moje Poradniki przygotowane dla WAS:

CLOSE