Wesele w Dworze Olimp w Stalowej Woli

Dwór Olimp Stalowa Wola

Dwór Olimp (Stalowa Wola) to miejsce, w którym odbyło się jedno z najpiękniejszych wesel, jakie miałem okazję uwiecznić. Para młoda oraz jej rodzina uchylili rąbka tajemnicy, wpuszczając mnie do ich pięknego świata. Z radością śledziłem przygotowania, zapisując na kliszy cuda, których wszyscy byliśmy świadkami. Dziś z równie wielką przyjemnością zapraszam Was na krótki przegląd wspomnień z tego wspaniałego miejsca.

Początek podróży – ognisko domowe

Każda historia miłosna gdzieś się rozpoczyna. Naszą podróż przez cudowną historię ślubu i wesela rozpoczynamy w domu rodzinnym panny młodej. Już u bram przywitano mnie niezwykle serdecznie, zapraszając do uwiecznienia tego niezwykłego momentu, jakim jest proces przygotowań.

Mili gospodarze wpuścili mnie za kulisy cudownego wydarzenia, dzięki czemu mogłem ich jeszcze lepiej poznać, a tym samym jeszcze lepiej zapisać te pełne radosnego oczekiwania momenty na kliszy. Państwo młodzi oraz ich najbliżsi uwijali się jak w ukropie, przygotowując się do kolejnego kroku. Cel podróży Dwór Olimp Stalowa Wola.

Ślub cywilny w plenerze – Dwór Olimp

Każdy, kto chce urządzić niezapomniane wesele, powinien zajrzeć do miejscowości Stalowa Wola, w której znajduje się Dwór Olimp. Jest to niezwykłe miejsce położone niemal w ścisłym centrum miasta, dlatego nie miałem najmniejszych problemów z dojazdem. Dobra lokalizacja hotelu to jednak nie wszystko – na miejscu przywitał mnie bowiem bezpłatny prywatny parking.

Jak można opisać Dwór Olimp? Cóż… nie jest to raczej dom weselny, lecz hotel. Nie umniejsza to jednak jego roli jako miejsca, w którym każdy może wyprawić niezapomnianą imprezę. Nawet w plenerze! Choć w obiekcie zapewniono klimatyzację, moi klienci zdecydowali się na wyprawienie ślubu cywilnego pod gołym niebem. Pomocny personel hotelu spisał się na medal – do dyspozycji gości przygotowano wszystko, co tylko mogliby sobie wymarzyć.

Ceremonia odbyła się w przepięknie zaaranżowanej altanie, przy akompaniamencie bardzo utalentowanej skrzypaczki. Cała oprawa stworzyła magiczny klimat, dlatego nie obyło się bez licznych wzruszeń, które – oczywiście – uchwyciło moje fotograficzne oko.

Wesele w stylu glamour – Dwór Olimp Stalowa Wola

Po ceremonii ślubnej goście zostali zaproszeni na wesele odbywające się w sali udekorowanej w klasycznym stylu z elementami glamour. Lśniące dekoracje, gustownie dobrane nakrycia, sztućce i obrusy, a także piękne, świeże kwiaty – wszystko to sprawiło, że sala weselna sprawiała ogromnie sympatyczne wrażenie. Momentami można było zapomnieć, że jest to hotel! Wesele przygotowano idealnie nawet w najmniejszych detalach – aż miło było popatrzeć.

Przyjęcie obsługiwał miły personel, zaś serwowane gościom posiłki przechodziły najśmielsze oczekiwania nawet wybrednych smakoszy. Dobra kuchnia (schabowy najlepszy) to jednak nie wszystko – miła obsługa ułatwiała nie tylko sprawniejsze poruszanie się po obiekcie, ale także kompleksowo odpowiadała na zadawane pytania i służyła informacją o każdej porze dnia i nocy (całodobowa recepcja).

Zgodnie z przewidywaniami – goście bawili się do białego rana, co świadczy tylko o tym, jak wspaniale udało się przyjęcie.

Sportowe auto na wesele

Warto jeszcze wspomnieć słówkiem o tym, jakim samochodem państwo młodzi przyjechali pod Dwór Olimp. Był to biały sportowy Mustang – spełnienie marzeń pana młodego, wielbiciela motoryzacji.

Ciężki dym na wesele

Jeśli już jesteśmy przy marzeniach – wspomnijmy również o pannie młodej, która zawsze chciała zatańczyć na chmurze. Umożliwiły to generatory ciężkiego dymu, który roztoczył w sali weselnej hotelu niezapomnianą, białą warstwę dymu przypominającą do złudzenia chmurę. W momencie, gdy nowożeńcy tańczyli, pojawiło się również migoczące, złote konfetti, które rozświetliło całą salę w iście magiczny sposób. Oto kolejne marzenie zostało spełnione!

Animator dla dzieci na wesele

Para Młoda zadbała o animatorkę w hotelu dla najmłodszych gości, dzięki czemu dorośli mogli swobodnie skupić się na świętowaniu, zaś maluchy spędzały wesoło czas. Warto wspomnieć w tym miejscu również, że obiekt dysponuje placem zabaw, dlatego rozrywek nie brakowało! W gronie dzieci znajdował się również syn pary młodej, który także świętował ten jakże ważny dzień w życiu rodziców oraz swoim!

Sesja ślubna w dniu ślubu – Dwór Olimp

Tak okazały obiekt, jak Dwór Olimp Stalowa Wola stanowił bardzo wdzięczne miejsce sesji ślubnej, którą wykonałem młodej parze w dniu ceremonii. Zakochani zamówili u mnie dwie sesje, ponieważ ogromnie zależało im na tym, aby wykonać zdjęcia zarówno w dniu ślubu, jak też innego dnia – i w zupełnie innym miejscu (ale o tym za chwilę).

Romantyczna sesja ślubna na terenie hotelu objęła zarówno część budynku, jak również wykorzystany został urok znajdującej się w ogrodzie altanki. Sam Dwór Olimp jest obiektem niezwykle wdzięcznym do fotografowania, stanowił zatem znakomite tło.

Plener ślubny w ogrodzie – Arboretum Bolestraszyce

Druga sesja, jaką zamówiła u mnie młoda para, odbyła się już innego dnia. Tu w roli obiektu na sesję plenerową zostało wybrane Arboretum Bolestraszyce – wyjątkowy kompleks drzew oraz krzewinek zasadzonych w formie atrakcyjnych wizualnie ogrodów. Wśród tajemniczych ścieżek i ciekawych altan, ich drogi połączone w jedną świętowały każdy wspólny krok. Ja zaś kroczyłem za nimi, niezwykle szczęśliwy, że mogę być świadkiem tak pięknej miłości i fotografować ją na wieczną pamiątkę. Uwielbiam moją pracę!

A po weselu?

Dzięki temu, że Dwór Olimp jest również hotelem – goście mogli wygodnie odespać całonocną zabawę. Do ich dyspozycji były pokoje rodzinne ze wszelkimi wygodami. Każdy z nich posiada prywatną łazienkę, co przekładało się na komfort korzystania z pokoju. Bezpłatne wifi było istną wisienką na torcie.

Nie bez znaczenia pozostaje również kompleksowa obsługa nazajutrz rano – pyszne śniadanie kontynentalne dodawało sił i energii, dzięki czemu stanowiło znakomity rozruch na dobry początek dni. Jeszcze tylko kawa – i jedziemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *